Home > Strukturo > Estraro

Funkcioj

La estraro estas la ĉefa plenuma instanco de la organizo. Ĝi:

  1. Plenumas la decidojn de la komitato;
  2. Prezentas estraran raporton al la komitato;
  3. Prezentas proponon de buĝeto kaj financajn rezultojn al la komitato;
  4. Decidas pri kontraktoj kun aliaj organizoj aŭ personoj;
  5. Nomumas komisiitojn;
  6. Nomumas la redaktorojn de Kontakto, TEJO-Tutmonde kaj aliaj eldonaĵoj;
  7. Elektas inter si respondeculon pri kontrolado de la efektivigo de la decidoj de la komitato kaj de la estraro;
  8. Decidas pri la Internacia Junulara Kongreso;
  9. Decidas pri patronoj, krom pri ties eksigo;
  10. Fiksas la internan funkciadon de la estraro;
  11. Ĝenerale zorgas pri la glata funkciado de la organizo.

La nuna estraro (2018-2019)

Dum la periodo 2018–2019 la estraranoj, elektita de la Komitato de TEJO la 10-an de aŭgusto 2018 en la 74-a IJK en Badajoz, Hispanio, estas:

  • Hoan Tran – Ĝojo (Vjetnamio) – Prezidanto; prezidanto@tejo.org, hoan.tran@tejo.org
    • Komisionoj: Merkatiko & Informado (Informado), Landa Agado – Ameriko
    • Respondecoj: Rilatoj kun UEA, Societo Zamenhof
  • Léon Kamenický (Slovakio) – Unua Vicprezidanto; leon.kamenicky@tejo.org
    • Komisionoj: Aktivula Trejnado, Kongresoj, Landa Agado – Eŭropo, Afriko
    • Interesgrupo: Moviĝebloj
  • Francesco Maurelli (Usono) – Dua Vicprezidanto; francesco.maurelli@tejo.org
    • Komisionoj: Eksteraj Rilatoj, Landa Agado – Afriko
    • Respondecoj: Rilatoj kun UEA, Societo Zamenhof
    • Interesgrupo: Universitata Agado
  • Konstanze Schönfeld – Tuŝka (Germanio) – Ĝenerala Sekretario; konstanze@tejo.org gxen-sek@tejo.org
    • Komisionoj: Landa Agado – Azio
    • Respondecoj: Stabmastrumado
  • Mung Bui – Feliĉa (Vjetnamio) – Kasisto; kasisto@tejo.org, bui.mung@tejo.org
    • Komisionoj: Landa Agado – Azio
    • Respondecoj: Kasisto
  • Hans Becklin – Hanso (Usono) – Estrarano; hans.becklin@tejo.org
    • Komisionoj: Landa Agado – Ameriko, Eŭropo
    • Respondecoj: Rilatoj kun ILEI, Junaj Amikoj
    • Interesgrupo: Adoleska Agado, Scienco-Edukado-Kulturo
  • Arturo Crespo (Kolombio) – Estrarano; arturo.crespo@tejo.org
    • Komisionoj: Merkatiko & Informado (Merkatiko kaj retejo), Landa Agado – Ameriko
    • Respondecoj: Retejoj, Movada Rubriko, Kontakto
    • Interesgrupo: Pasporta Servo, Teknologio
  • Kingslim Edah (Benino) – Estrarano; kingslim.edah@tejo.org
    • Komisionoj: Landa Agado – Afriko, Talento
  • Olga Sevcenco (Moldavio) – Estrarano; olga.sevcenco@tejo.org
    • Komisionoj: Projektoj & Subvencipetoj, Landa Agado – Eŭropo
    • Respondecoj: Volontuloj
    • Interesgrupo: Genra Egaleco